10.06.2015 - KONFERENCJA - "Bydgoszcz - nowe centrum produkcyjno-logistyczne Polski"

Dodano : 10.06.2015

Na polskim rynku nadszedł czas na odkrywanie przez inwestorów nowych lokalizacji, dotychczas pozostających poza głównym nurtem. Daje to Bydgoszczy i województwu Kujawsko- Pomorskiemu ogromną szansę i staje się wyzwaniem, które region może dobrze wykorzystać. Położenie w centralnej części Polski, na skrzyżowaniu dróg krajowych i tras kolejowych, łączących ze sobą Warszawę, Trójmiasto oraz Poznań, własny międzynarodowy Port Lotniczy zlokalizowany 3,5 km od centrum miasta, włączenie do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, atrakcyjne tereny inwestycyjne oraz niższe niż w innych miastach koszty pracy to istotne atuty w procesie budowania mocnej pozycji w branży logistycznej.
Na lokowanie centrów logistycznych i magazynowych, obsługujących zarówno rynek lokalny, jak i międzynarodowy korzystnie wpłynie chociażby rozbudowa drogi ekspresowej S5 łączącej autostradę A1 z autostradą A2 w Poznaniu i A8 we Wrocławiu, jak i modernizacja S10 łączącej Bydgoszcz ze Szczecinem.

Mocne strony Bydgoszczy i uwarunkowania gospodarcze w kontekście rozwoju nowoczesnych parków magazynowo – produkcyjnych; czynniki wpływające na decyzje inwestycyjne developerów powierzchni magazynowych i centrów dystrybucyjnych; skuteczność wdrażania produkcji just in time i lean management oraz oczekiwania najemców w dzisiejszych realiach biznesowych to proponowane przez organizatorów tematy.

Do udziału w wydarzeniu chcemy zaprosić Rafała Bruskiego, Prezydenta Bydgoszczy, Edytę Wiwatowską, Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Józefa Adama Belę, Wiceprezesa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przedstawicieli ogólnopolskich firm developerskich, logistycznych i produkcyjnych, jak również ekspertów branży z Polski i z zagranicy. 

Konferencja będzie okazją do dialogu między władzami miasta, a liderami branży, jak również sposobnością nawiązania nowych kontaktów.

 

Zaproszenie

Program Konferencji

 

PROGRAM ORAZ REJESTRACJA: WWW.PROSPECTSINPOLAND.COM UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY, PO WCZEŚNIEJSZEJ REJESTRACJI I OTRZYMANIU POTWIERDZENIA O PRZYJĘCIU ZGŁOSZENIA OD ORGANIZATORA.
WIĘCEJ INFORMACJI: OFFICE@BLUEVINE.PL

Wróć do listy aktualności

Członkowie Sejmiku Gospodarczego Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Sejmik Gospodarczy Województwa Kujawsko - Pomorskiego