09.09.2013 - GIEŁDA KONTAKTÓW W BYDGOSZCZY - ZAPRASZAMY!

Dodano : 09.09.2013

Giełda ta odbędzie się w dniu 17 września 2013 o godzinach 10.30 - 14:00 w Centrum Kongresowym przy Operze Nova (sala seminaryjna nr IV, II piętro, ul. Marszałka Focha 5).

Delegacja  Landu Nadrenia - Palatynat reprezentowana będzie przez 6 firm z różnych branż wraz z przedstawicielami Ministerstwa Gospodarki Landu Nadernia - Palatynat. Bezpośrednie spotkania pomiędzy dobranymi firmami odbędą się przy wsparciu tłumaczy w układzie stolikowym.

Udział w Giełdzie jest bezpłatny.

Profile firm niemieckich:

1.    SCHWICKERT

Firma SCHWICKERT jest firmą handlową działającą w branży folii szablonowych.
Oferowana przez firmę folia Schablonit® jest idealną folią szablonową dla indywidualnych obmiarów, która w porównaniu z innymi materiałami oferuje szereg zalet, takich jak transparentność, wodoodporność, absolutna stabilność wymiarowa, czy możliwość pisania po niej. Schablonit® jest również mocna jak tektura, a przy tym doskonale wytrzymała na rozerwanie, oszczędna pod względem miejsca i praktyczna, ponieważ można ją wysyłać w roli. Jest ona także wydajna ze względu na niewielką ilość ścinek i możliwość wielokrotnego użycia. Folie firmy Schwickert są przyjazne dla środowiska, ponieważ nadają się do recyklingu.
Oprócz folii schablonit firma Schwickert dostarcza również produkty takie jak płyty z tworzyw sztucznych do obmiarów kuchni, taśmy przylepne do piaskowania, specjalne folie lub papier do ploterów atramentowych czy też  tekturę szablonową.
Firma Schwickert zainteresowana jest nawiązaniem kontaktu z osobami, które znają polski przemysł kamieni naturalnych, w szczególności z kamieniarzami, którzy wykonują zlecenia w budownictwie. Poza tym firma zainteresowana jest również kontaktem z firmami z branży budowy pieców kaflowych, schodów i firmami remontowymi.

Kontakt:
Walter Schwickert
SCHWICKERT
SCHABLONIT-INTERNATIONAL                                                                                                 Parkstrasse 33 – Pf 1824
D-56581 EHLSCHEID (Westerwald)
Telefon: 02634- 3307
Fax:      02634- 8337                                                                                                                  Mail: info@schablonit-schwickert.de

2.    Hees Handel Dipl.-Ing. Bernd Hees GmbH & Co. KG

Firma Hees Handel Dipl.-Ing. Bernd Hees GmbH & Co. KG została założona w roku 1993. Zakres działalności przedsiębiorstwa  obejmuje dwie dziedziny:
usługi techniczne tzn. doradztwo techniczne, Engineering w technice urządzeń, aparatów, zbiorników i  technice ścierania oraz  handel hurtowy i produkcję (kształtek, metali twardych, części maszyn, produktów  techniki ścierania, stali nierdzewnej, kwasoodpornej i odpornej na wysokie temperatury, domieszek spawalniczych, materiałów specjalistycznych oraz narzędzi specjalistycznych  dla obróbki plastycznej na zimno jak również dla obróbki skrawania).

Obie te dziedziny tworzą częściowo tzw. kompletne pakiety. Firma dostarcza wykonania niestandardowe wyrobów budowy maszyn i elementów roboczych, jak również obiekty do budowy urządzeń, aparatów, zbiorników i budownictwa, które produkowane są przez wybrane firmy producenckie według ustawień firmy Hees. Końcowe usługi montażowe jak również usługi konserwacyjne w ramach obsługi klienta uzupełniają  ofertę firmy. 
Firma Hees poszukuje partnerów z zakresu budowy maszyn, urządzeń i zbiorników dla kompletnych instalacji i części podzespołów. W dziale konstrukcji stalowych firma chciałaby nawiązać kontakt z partnerami w zakresie konstrukcji ciężkich i lekkich; również w branży stali nierdzewnych, a także w dziale tokarek do produktów masowych.

Hees Handel
Dipl.-Ing. Bernd Hees GmbH & Co. KG
Ospelstr. 10a
66424 Homburg – Einöd
Telefon: 06848 / 7000-0
Telefax: 06848 / 7000-20
E-Mail: info@hees-handel.com
Internet: www.hees-handel.com

3.    IOWA ECONOMIC DEVELOPMENT AUTHORITY

IOWA economic development  jest europejskim przedstawicielstwem Stanu Iowa z USA  i zajmuje się wspieraniem rozwoju i ekspansji przedsiębiorstw w tym stanie. Ponadto biuro  wspiera firmy z Iowa, które posiadają kontakty gospodarcze z Europą.
Centralne położenie stanu Iowa i doskonała sieć dróg sprzyjają dystrybucji wewnątrz kraju. Dodatkowo Iowa oferuje najlepiej wykwalifikowany i zmotywowany personel w USA.
CNBC, wiodąca stacja telewizyjna w USA, określiła stan Iowa jako jeden z najbardziej przyjaznych dla biznesu stanów, przede wszystkim ze względu na niskie koszty, które umożliwiają firmom większą konkurencyjność na rynku.
Ponadto firmy ze Stanu Iowa korzystają z atrakcyjnych pakietów pomocowych i udogodnień podatkowych.

Wiodące gałęzie przemysłu Stanu Iowa:
- zaawansowane technologie produkcyjne
- energia odnawialna oraz innowacyjne chemikalia
- przetwórstwo spożywcze
- usługi finansowe i ubezpieczeniowe

W tych branżach firmy ze Stanu Iowa szukają partnerów z Polski, którzy byliby zainteresowani realizacją wspólnych projektów. 

Kontakt:
Emile Boucton, Business Development Manager
State of Iowa - European Office
IOWA ECONOMIC DEVELOPMENT AUTHORITY
Kleine Hochstrasse 8
60313 Frankfurt/Main
Niemcy
Tel: +49-(0)69-283858
Fax: +49-(0)69-281493
Mobil: +49-173-3602237
boucton@iowa-eu.de 

4.    Drache Umwelttechnik GmbH

Firma Drache jest średniej wielkości firmą z Nadrenii-Palatynatu z siedzibą w Diez i zatrudnia około 80 pracowników.

Głównym produktem firmy, pochodzącym w większości z własnej produkcji „Made in Germany”, są piankowe filtry ceramiczne stosowane przy odlewach z aluminium, stali i żelaza, stałych ceramicznych elementach konstrukcji, urządzeniach / instalacjach do odlewów aluminiowych ciągłych, w tyglach transportowych jak również piecach do odlewów z aluminium. Do usług firmy Drache należy również związany z tym serwis i doradztwo.

Firma Drache eksportuje swoje produkty do ponad 50 krajów na całym świecie i posiada oprócz własnych oddziałów  w USA, Rosji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, także dystrybutorów w ponad 30 krajach na świecie.

Firma Drache poszukuje klientów z branży odlewniczej lub partnera branżowego zainteresowanego dystrybucją produktów firmy Drache w Polsce.

Kontakt:
Drache Umwelttechnik GmbH
Werner-von-Siemens-Str. 24-26
65582 Diez
Niemcy

Telefon: (+49) 64 32 / 607-0
Fax: (+49) 64 32 / 607-52
E-Mail: mail@drache-gmbh.de

5.    INOX

Do grupy INOX należą 3 samodzielne przedsiębiorstwa, które działają w zakresie konstrukcji stalowych, budowy zbiorników, aparatów i urządzeń, rurociągów a także spawalnictwa i techniki izolacyjnej.

Firma Inox jest kompetentnym partnerem wielu znanych dużych przedsiębiorstw, począwszy od produkcji we własnym zakładzie, poprzez profesjonalny montaż włącznie z pracami konserwacyjnymi. Firma odznacza się dużą elastycznością dzięki wzajemnemu nakładaniu się pól działania. Bliska współpraca z TÜV Rheinland gwarantuje, że kwalifikacje i prace spawalnicze Inox spełniają rygorystyczne normy.

Aktualna pozycja na rynku firmy Inox  jest impulsem do regularnej kontroli jakości wykonywanej pracy, w celu utrzymania jej na jak najwyższym poziomie.
Firma Inox zainteresowana jest nawiązaniem kontaktu zarówno z potencjalnymi klientami na ich produkty jak również firmami pośredniczącymi w zatrudnianiu pracowników w zawodzie spawacz i narzędziowiec do pracy w siedzibie firmy w Niemczech. Firma zainteresowana jest też ewentualnie nawiązaniem współpracy z polskimi firmami na zasadzie Joint Venture.

Kontakt:
INOX Gesellschaft für Rohrsysteme
und Feinblechsonderbau mbH
Hans Meurer
Auf den Dorfwiesen 13 a
56204 Hillscheid
Niemcy
Tel: +49 (0) 2624/8106
Fax:+49 (0) 2624/2614
Email: info@inox-rohrsysteme.de


6. Obel Logistik International GmbH

Firma  Obel International Rail-Road-Logistik GmbH pochodzi z Limburga, gdzie posiada 25 000 m² terenu z węzłem kolejowym i dwoma dźwigami po 25 ton. Terminal zostanie w tym roku rozbudowany do pow. ok. 50 000 m². Do tego planowane jest 800 m torów i dalsze 8000 m² hal. Firma poszukuje przede wszystkim zleceniodawców w zakresie transportu kolejowego, składowania i przeładunków.

Oferta firmy obejmuje także przeładunek z torów na samochody i odwrotnie, towarów sypkich, na paletach oraz wszelkie usługi logistyczne. Obsługą transportu szynowego firma zajmuje się w krajach takich jak Austria, Białoruś, Rosja, Kazachstan, Mongolia, Hiszpania, Belgia, Holandia i Francja.

Tygodniowo przeładowywane jest na palety i przechowywane  np. 1 700 t płytek włoskich i ok. 6000 ton różnej grubości mączki carrara. Roczny transport koleją wynosi 10 000 ton.

W przypadku towarów luzem firma przeładowuje rocznie 60 000 t włoskiego kamienia wapiennego i 15000 t otoczaków. Do tego dochodzą wyroby ze stali. Załadunek odbywa się za pomocą 25 tonowych dźwigów suwnicowych.

Rocznie pakuje się i przeładowuje ok. 10 000 t tłucznia wapiennego z Limburga na Białoruś. Od roku 2009 Obel Logistik posiada dodatkową przeładownię w Halle/Saale, niedaleko granicy z Polską.

Firma Obel Logistik zainteresowana jest nawiązaniem kontaktu z przedsiębiorstwami logistycznymi w celu nawiązania ewentualnej współpracy w zakresie przeładunku i handlu ładunków masowych.

Kontakt:
Obel Logistik International GmbH
Reinhard Obel
Industriestraße 26
65549 Limburg
Niemcy
Tel.: 0049 06431 409000
Fax: 0049 06431 4090020


W przypadku zainteresowania prosimy o wypełnienie załączonego zgłoszenia i przesłanie  do dnia 11 września 2013r. na adres: bogna.pieniazek@um.bydgoszcz.pl  

Następnie otrzymacie Państwo informacje o zakwalifikowaniu firmy oraz o harmonogramie godzinowym spotkań z wybranymi firmami niemieckimi.

Zgłoszenie

Wróć do listy aktualności

Członkowie Sejmiku Gospodarczego Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Sejmik Gospodarczy Województwa Kujawsko - Pomorskiego